Hakkımızda

7 yılı aşkın bir süredir Peyzaj sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Mesleğimiz gereği bugüne kadar tasarladığımız bahçeler ile edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimizle küçücükte olsa bitkiler ve doğayla iç içe olmanın verdiği huzuru biliyoruz. Yıllarca sayısız bahçeler tasarladık ve uyguladık. Ancak bahçelerin sadece hapsolduğumuz yapıların dışarısında değil içerisinde de olması gerekliliğinin farkına vardık.

Çoğu zaman doğayla baş başa olmak isteyen fakat bunu gerçekleştiremeyenler, doğadan uzak ve bahçeden yoksun olanlar için düşündüğümüz projeleri minik ölçekli olarak hayata geçirmeye karar verdik. Doğanın güzelliklerini taklit eden tasarımlarla donatılmış küçük kaplara bir uyum dâhilinde yerleştirilen tematik bahçeler üretip bunlara “Kaptabahçe” adını verdik.

Kaptabahçe ürünleri genel olarak ülkemizde terrarium, teraryum vs. yabancı isimler ile anılmaktadır. Hatta birçok işletme isimlerini bu kelimelerin türevlerinden üretmektedir. Kaptabahçe ekibi olarak Türkçemizin diğer dillere karşı vermiş olduğu mücadeleye katkıda bulunmak amacıyla bu sektörün ülkemizde “Kaptabahçe” olarak bilinmesi gerektiğine inandık ve inançlarımız doğrultusunda markamızı “Kaptabahçe” olarak tescillendirerek bu ürünlerin ülkemizdeki isminin “Kaptabahçe” olduğunu, literatüre “Kaptabahçe” olarak girmesi gerektiğini hedef edindik…